پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
رئیس دیوان عدالت اداری:
امام راحل(ره) ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در دورانی که تصور میشد اسلام دینی فردی است، امام راحل (ره) به صحنه آمد و ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور هیات عمومی در آستانه سی و یکمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) و سالگرد قیام پانزدهم خرداد، ضمن گرامیداشت این مناسبت مهم به تشریح ابعادی از قیام بنیانگذار جمهوری اسلامی پرداخت.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: یکی از مهمترین ابعاد قیام امام راحل (ره) شاخص شدن ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام بود. در زمانی که طی قرون متمادی این تصور شکل گرفته بود که اسلام دینی فردی و صرفا برای اقامه واجبات و ترک محرمات از سوی افراد است، ایشان به صحنه آمد و ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام را احیا کرد.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی افزود: البته مقدمه احیای ابعاد سیاسی و اجتماعی اسلام در قیام امام راحل (ره) توجه به معنویات بود. ایشان همه اقدامات بعدی خود را بر پایه و اساس معنویات بنا نهاد و این موضوع به طور مکرر در سخنان و مطالب ایشان منعکس است.

وی با قرائت بخشی از نخستین سند تاریخی به دست آمده از امام راحل (ره) که مربوط به 78 سال قبل است و نامه ای است که به خواست موسس کتابخانه وزیری از یزد نوشته شده است به تشریح ابعاد مختلف تاثیر معنویت بر حیات سیاسی، اجتماعی و فردی مسلمانان پرداخت و گفت:پایه های اصلی مبارزه حضرت امام (ره) بر تاکید بر معنویات استوار بود و این تاکید در همه جای مطالب برجای مانده از ایشان مشهود است.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: همه مشکلات امروز جوامع بشری به دلیل دوری از معنویات است و اگر معنویات تقویت شود، به قول امام راحل (ره) انسان اصلاح می شود و اصلاح انسان به اصلاح جامعه خواهد انجامید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که همه بتوانند از چشمه معنویات امام راحل (ره) بهره ببرند.
 

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف