پیام تسلیت رهبر انقلاب در پی شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او*بسم الله الرحمن الرحیم ملّت عزیز ایران! سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد. ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم. *سیّدعلی خامنه‌ای *۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸ ***پیام رئیس دیوان عدالت اداری در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی: بسم الله الرحمن الرحیم مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا﴿۲۳﴾ در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. دولت تروریست و جنایت پیشه آمریکا در اقدامی ددمنشانه با حمله به خودرو حامل چهره بین المللی مقاومت پاسدار رشید اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و جمعی از همسنگرانش باردیگر دشمنی و کینه عمیق خود را به فرزندان خمینی آشکار کرد. بدون تردید خون جاری شده این سردار سرافراز اسلام درخت تنومند مقاومت در جهان اسلام را آبیاری خواهد کرد و جانی دوباره خواهد بخشید و به حول و قوه الهی انتقام سخت و پشیمان کننده در انتظار آمریکای جنایت کار و همپالگی های حقیر آن در منطقه خواهد بود . شهادت برای آن سردار خستگی ناپذیر پاداش عمری مجاهدت در راه خدا بود که آرزوی همه مجاهدان از صدر اسلام تاکنون بوده است. این جانب شهادت این سردار پرافتخار و جمعی از همراهانش را به محضر حضرت ولی عصر عج، فرماندهی معظم کل قوا، جبهه مقاومت و همرزمان و خانواده آنان تبریک و تسلیت میگویم *محمد کاظم بهرامی *رئیس دیوان عدالت اداری
نشست هم اندیشی معاونان دستگاه‌های اجرایی با دیوان عدالت اداری
سامانه رأی صحیح به مثابه تحول در دیوان است

رئیس دیوان عدالت اداری سامانه رأی صحیح (ساعد) را به مثابه تحول در دیوان خواند و گفت: تاکنون حدود ۵۰۰ رأی در این سامانه بارگذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نشست هم اندیشی معاونان حقوقی و توسعه مدیریت دستگاه‌های اجرایی با دیوان عدالت اداری با تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضاییه افزود: از نظر ما معاونان نیروی انسانی و مدیران حقوقی دستگاه‌ها ارتباط بیشتری با دیوان عدالت اداری دارند و ما به همین جهت این جلسه را تشکیل دادیم.
وی گفت: ما در دستگاه قضایی با نگاه تحولی برنامه‌هایی را در یک سال اخیر انجام داده ایم که در دیوان عدالت اداری به خاطر سهولت در ارتباط با دیوان، درگاه الکترونیک را افتتاح کردیم.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: مهمتر از این اقدام، بحث راه اندازی سامانه رأی صحیح بود که با افتتاح این سامانه در یک موضوع واحد دیگر آراء متفاوت صادر نخواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: هر موضوعی که در دیوان مطرح می‌شود و در قالب شکایت به دیوان می‌آید برای هر فرع آن باید یک رأی صحیح نوشته شود مثلاً در بحث تبدیل وضع از قراردادی به پیمانی حالات و فروعات مختلفی وجود دارد که باید با توجه به مقررات رأی واحدی نوشته شود.
وی افزود: تاکنون ۵۰۰ رأی در سامانه رأی صحیح بارگذاری شده است و ما از موضوعات پرتکرار آغاز کرده ایم و انتظار ما از قضات این است که براساس سامانه رأی صحیح حکم صادر کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: البته اگر یک قاضی استدلال و برهانی داشته باشد که رأی صحیح باید تغییر کند ما استقبال می‌کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی افزود: انتظار ما از دستگاه‌ها این است که اگر کسی از دستگاه شان قصد دارد شکایتی به دیوان کند ابتدا خودشان بررسی و براساس همان رأی صحیح یا حق را به شاکی بدهند و یا او را راهنمایی کنند.
وی گفت: ما از مدیران دستگاه‌ها می‌خواهیم اگر اشکالی به آراء ما دارند مطرح کنند و هر اندازه ما بتوانیم حقوق شاکیان و متقاضیان را بدون شکایت ادا کنیم، نوعی تحول است.
رئیس دیوان عدالت اداری تکمیل سامانه رأی صحیح را ضروری خواند و افزود: در این باره نیازمند کمک مدیران حقوقی سازمان‌ها هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی درباره اجرای احکام عدالت اداری هم گفت: ما از دستگاه‌ها می‌خواهیم که احکام دیوان را اجرا کنند تا مجبور نشویم علیه مدیری در دستگاه اجرایی حکم استنکاف صادر کنیم.
وی افزود: ما راضی به صدور حکم استنکاف نیستیم، اما برای احقاق حق شاکی چاره‌ای جز این نداریم.
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌ها در شعب بدوی دیوان از حدود ۲۵۹ روز در سال ۹۵ به ۱۴۳ روز در سال ۹۸ رسیده که این زمان در شعب تجدید نظر کوتاهتر هم شده است.
حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: البته نظر ما این است که زمان رسیدگی‌ها باید کوتاهتر شود که نیاز به تلاش قضات و مدیران دستگاه‌ها دارد.

پیغام شما با موفقیت ارسال شد

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه ها از فرم پایین صفحه استفاده نمایید.

کاراکترهای باقی مانده : (1000) حرف